Śpiwory

( ilość produktów: 55 )

Flagowe modele Snugpaka szyte są w Wielkiej Brytanii z najlepszych komponentów i z zachowaniem najwyższej staranności. Śpiwory stworzone z myślą o różnych formacjach wojskowych spełniają najwyższe stawiane im wymagania. Swoje bogate doświadczenie militarne Snugpak przenosi również na pole cywilne. Kolekcja śpiworów outdoorowych czerpie to, co najlepsze z kolekcji wojskowej, a przy tym wprowadza przyjemny powiew kolorowej świeżości.

Firma Snugpak oferuje wysokiej jakości śpiwory, które są niezbędnym wyposażeniem dla każdego miłośnika outdooru, turystyki czy survivalu. Z doskonałym wykonaniem i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, śpiwory Snugpak zapewniają komfort, ochronę i ciepło nawet w najtrudniejszych warunkach.

Śpiwory Snugpak są znane z doskonałej izolacji termicznej, co sprawia, że są idealne do użytku w różnych porach roku. Flagowe wypełnienie śpiworów, które stosuje firma Snugpak zdecydowanie wyróżnia je na tle innych producentów. 

Czy wiesz jaka jest zasada działania śpiwora?

Śpiwór działa na zasadzie izolacji ciepła, które wydaje ciało. Nagrzane powietrze pochodzące z ciała jest magazynowane we włóknach śpiwora, dlatego istotne jest by włókna śpiwora były odpowiednio ukształtowane. Zabezpiecza to przed ucieczką ciepła. Wypełnienie śpiworów Softie® to syntetyczne (poliestrowowe) wypełnienie, które firma Snugpak używa w gamie śpiworów Softie i  Softie Premier. Wyjątkowo cienkie przędze połączone specjalnymi żywicami, pozwalają na uzyskanie wrażenia puchu. Włókna staplowe odzwierciedlają układ naturalnej izolacji (w przeciwieństwie do klasycznych metod stosowanych w większości syntetycznych wypełnień). Zastosowanie różnych procesów przędzenia pozwala na uzyskanie bardziej losowego efektu włókien. Losowy charakter procesu skutkuje powstaniem wypełnienia, które bardzo przypomina budowę i sposób działania naturalnych włókien. Softie® jest łatwy w pielęgnacji, a co ważne zachowuje wiele swoich właściwości termicznych, gdy jest mokry.

Jakie cechy powinien mieć dobry śpiwór?

  • Kołnierz termiczny - utrudnia ucieczkę ciepła od wewnątrz. Przydatne jest, gdy zapinany jest na rzep, co jeszcze lepiej chroni użytkownika przed przenikaniem zimna. Jest niezbędny szczególnie w śpiworach jesiennych i zimowych.
  • Kaptur - ważne by był izolowany, a na plus jest wyposażenie go w ściągacz, dzięki któremu można dokładnie dopasować go do głowy użytkownika. Jest niezastąpiony praktycznie w każdych warunkach.
  • Listwa termiczna - to biegnąca wzdłuż zamka listwa, które jest wypełniona izolacją syntetyczną. Jej zadaniem jest ochrona użytkownika przed przedostawaniem się zimnego powietrza od strony zamka. Zamek to newralgiczny punkt, przez który może przedostawać się zimno. Listwa zapobiega utracie ciepła w tym miejscu. Należy zwracać uwagę, aby podczas rozpinania i zamykania zamka nie zacinała się w listwę. Śpiwory Snugpak posiadają listę zapobiegającą zacinaniu się zamka. 
  • Zamek - może znajdować się po lewej lub prawej stronie śpiwora. Niektóre modele śpiworów Snugpak posiadają zamek umieszczony na środku. Najlepiej, gdy zamki w śpiworze są dwukierunkowe (dwubiegowe), co umożliwia regulację temperatury poprzez częściowe rozpięcie zamka. Są też modele, które są ze sobą kompatybilne umożliwiając stworzenie śpiworów dwuosobowych.

Czy śpiwory z syntetycznym wypełnieniem są dobre?

Śpiwory z wypełnieniem sztucznym znacznie szybciej schną. Są skuteczne w warunkach dużej wilgotności i podczas zimowych wycieczek, szczególnie w łagodniejsze zimy, oraz mogą konkurować z śpiworami puchowymi.  Wypełnienie sztuczne opiera się głównie na różnych formach włókien poliestrowych, których istotne cechy to sprężystość i odpowiednia hydrofobowość (odporność na wchłanianie wilgoci). Sprężystość wpływa na zdolność do nadymania powietrza, podczas gdy hydrofobowość zapobiega absorpcji wilgoci. W wilgotnych warunkach pogodowych lepszym rozwiązaniem jest śpiwór syntetyczny dobrej jakości.

Jaki powinien być materiał zewnętrzny śpiwora?

Najbardziej odpowiednim materiałem wewnętrznym jest czysty nylon, gdyż charakteryzuje się lekkością i dużą wytrzymałością mechaniczną. Porównując go do bawełny wolniej się brudzi i szybciej schnie. 

Jaki kształt śpiwora wybrać?

Snugpak w swojej ofercie posiada śpiwory w kształcie mumii lub kołdry. Czym różni się śpiwór mumia od kołdry?

Mumia – śpiwór typu mumia ma kształt zwężający się ku dołowi. Taka konstrukcja pozwala na zmniejszenie wagi śpiwora oraz rozmiaru po spakowaniu. Śpiwory typu mumia znacznie lepiej utrzymują ciepło.

Koperta – śpiwór typu kołdra ma kształt prostokąta. Takie rozwiązanie daje dużo miejsca do spania. Gdy śpiwór rozpinany jest na całej długości można go połączyć z innym śpiworem by stworzyć śpiwór dwuosobowy.

Wybierając śpiwór od Snugpak, możesz mieć pewność, że otrzymujesz produkt wysokiej jakości, który sprosta nawet najbardziej wymagającym warunkom. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem wspinaczki górskiej, entuzjastą trekkingu czy miłośnikiem survivalu, śpiwory Snugpak będą niezawodnym towarzyszem w Twoich przygodach na świeżym powietrzu.

pixel