Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pielęgnacja i przechowywanie śpiworów

Pielęgnacja i przechowywanie śpiworów

Pranie

Wszystkie śpiwory Snugpak® można w całości prać ręcznie lub w pralce. Instrukcja podana jest na metce, która jest wszyta w jeden z wewnętrznych szwów.

Należy pamiętać, że nawet najwyższa klasa ocieplenia/wypełnienia po wielokrotnym praniu straci część wydajności termicznej i struktury, dlatego zalecamy, aby nie prać śpiwora zbyt często, zwłaszcza w pralce. Gdy tylko jest to możliwe, zamiast pełnego prania zalecamy przetarcie gąbką zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej tkaniny mydłem i wodą. Następnie dokładnie osuszenie i wywietrzenie śpiwora. Dopiero wtedy można schować go do worka kompresyjnego. Jeżeli śpiwór nie będzie użytkowany przez dłuższy czas polecamy powiesić do na wieszaku.

Jeśli pierzesz śpiwór w pralce, przeczytaj poniższe wskazówki, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Zapnij śpiwór i upewnij się, że przed uruchomieniem wszystkie sznurki są całkowicie umieszczone w maszynie i nie są uwięzione w drzwiach.

Pierz w pralce ustawiwszy delikatny program (nigdy nie więcej niż 30°C) w domowej pralce ładowanej od przodu (odradzamy ładowanie od góry, ponieważ mieszadło może uszkodzić produkt).

Unikaj stosowania płynnych detergentów i płynów do zmiękczania tkanin, ponieważ mogą one pozostawić osad. Idealnym rozwiązaniem jest bezzapachowy proszek lub specjalnie dedykowany środek do prania śpiworów.

Suszenie

Zalecamy wysuszyć śpiwór tradycyjnie - nie należy suszyć śpiwora w suszarce.

Ostrzeżenie! Suszenie śpiworów w suszarce bębnowej może spowodować uszkodzenie ocieplenia. Może się to zdarzyć nawet przy ustawieniu niskiej temperatury, jeśli śpiwór jest pozostawiony w suszarce zbyt długo lub nie ma wystarczająco dużo miejsca, w którym mógłby się swobodnie obracać.

Impregnacja

We wszystkich śpiworach producent wykorzystuje wykończenie Durable Water Repellent (DWR). Impregnacja DWR działa jak powłoka ochronna i spowalnia wchłanianie wody przez tkaninę. Aby przedłużyć wodoodporne właściwości tkaniny dopuszczalne jest stosowanie preparatów w sprayu do odnowy powłoki, takich jak Nikwax lub Grangers.

Przechowywanie

Nie przechowuj skompresowanego śpiwora w worku przez dłuższy czas pomiędzy kolejnymi wyprawami. Śpiwory w fabryce pakowane są do wysyłki za pomocą specjalnych maszyn - nie zalecamy naśladowania tego.

Sprawdź „Przewodnik po spakowaniu śpiwora”, aby dowiedzieć się, jak najlepiej spakować śpiwór.

Pielęgnacja i obsługa zamka błyskawicznego

Aby uzyskać pełne informacje, zapoznaj się z przewodnikiem „Pielęgnacja i obsługa Zamka Błyskawicznego”.

pixel