Śpiwór Tactical, Softie czy Special Forces?

2024-04-05
Śpiwór Tactical, Softie czy Special Forces?

Zapraszamy do artykułu, w którym zgłębimy tajniki trzech flagowych serii śpiworów Snugpak: TacticalSoftie i Special Forces.

Chcielibyśmy rozwiać najczęstsze wątpliwości klientów, poruszając pytanie o główne różnice między tymi modelami. Jednak zanim to uczynimy, poświęćmy chwilę, aby przyjrzeć się niezwykłej jakości, jaką oferuje marka Snugpak. Każda z tych serii jest szyta w Wielkiej Brytanii, co podkreśla zaangażowanie firmy w najwyższą jakość produkcji. Przywiązanie do detali jest szczególnie widoczne w zastosowaniu syntetycznego wypełnienia Softie Premier, które wyróżnia się wyjątkową trwałością, miękkością i sprężystością. Zapraszamy do odkrycia, co sprawia, że te śpiwory są tak wyjątkowe, a także jakie cechy czynią je niezastąpionymi w trudnych warunkach.

WYPEŁNIENIE - SOFTIE PREMIER

 Zastosowane w seriach TacticalSoftieSpecial Forces

 Syntetyczne wypełnienie Softie® Premier wykorzystuje te same podstawowe zasady co tradycyjny Softie®, jednakże udoskonalenia w technologii ekstruzji i żywicach wiążących skutkują drobniejszą, bardziej miękką i wytrzymalszą izolacją. Zarówno Softie® jak i Softie® Premier są wyłącznie dostępne w produktach marki Snugpak.

Cechy:

  • Zachowuje ciepło nawet gdy jest mokre
  • Możliwość prania
  • Wysoki poziom izolacji
  • Bardzo drobne włókna
  • Naturalny, miękki w dotyku

Przykład standardowej izolacji innych producentów:

proste i grube włókna o płaskim, nienaturalnym dotyku.

Izolacja Softie® marki Snugpak

Losowo rozmieszczone drobne włókna stwarzają dodatkowe puste przestrzenie i objętość, aby zatrzymać więcej ciepłego powietrza, zachowując przy tym tę samą wagę co standardowa izolacja.

Losowo rozmieszczone drobne włókna tworzą dodatkowe puste przestrzenie i objętość, aby zatrzymać więcej ciepłego powietrza, zachowując przy tym tę samą wagę co standardowa izolacja.

ROZMIESZCZENIE ZAMKA PO PRAWEJ LUB LEWEJ STRONIE

 Zastosowane w seriach TacticalSoftie

Śpiwory z serii Tactical oraz Softie występują w wersji z zamkiem po lewej lub prawej stronie. Zamek umieszczony po lewej stronie, patrząc z perspektywy osoby ubranej w śpiwór, dedykowane są dla osób praworęcznych. Zwyczajniej łatwiej jest wtedy się zapiąć. Natomiast zamek po prawej stronie ro rozwiązanie dla leworęcznych. Przy wyborze strony zamka warto wziąć też pod uwagę sprzęt z którym śpiwór będzie używany. Jeżeli zwykle używamy bivvi to należałoby sprawdzić, po której stronie zamek jest tam umieszczony.

Istotnym jest także to, że śpiwory z przeciwległymi zamkami są ze sobą kompatybilne. To znaczy mając śpiwór z zamkiem po lewej i prawej stronie można stworzyć śpiwór dla dwóch osób.

ROZMIESZCZENIE ZAMKA W CENRALNEJ CZĘŚCI

 Zastosowane w serii Special ForcesSoftie Antarctica

Cechą serii Special Forces jest to, że zamek umieszczono w środkowej części. Rozwiązanie idealne zarówno dla lewo jak i prawo ręcznych osób.  Ponadto, centralnie umieszczony zamek ułatwia i przyspiesza proces wkładania i zdejmowania śpiwora. Dzięki temu, że zamek znajduje się pośrodku, użytkownik może swobodnie regulować długość otwarcia śpiwora, co umożliwia dostosowanie go do swoich preferencji w zakresie wentylacji i komfortu.

Podczas użytkowania w warunkach ekstremalnych, takich jak zimowe wyprawy, centralnie umieszczony zamek może być łatwiejszy w obsłudze, szczególnie gdy ręce są ograniczone grubymi rękawicami czy kiedy jesteśmy zmęczeni.

WARSTWA Z MATERIAŁU REFLECTATHERM

 Zastosowane w seriach TacticalSoftie 3Special Forces 1

W dzisiejszych czasach technologia coraz bardziej zaskakuje nas swoimi innowacjami, szczególnie w dziedzinie odzieży i sprzętu turystycznego. Jednym z najnowszych odkryć jest materiał Reflectatherm, który rewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o izolacji termicznej w śpiworach i odzieży na zimowe wyprawy.

Reflectatherm to metalizowana tkanina zaprojektowana do odbijania ciepła i zatrzymywania ciepła. Jest to materiał o wysokiej przepuszczalności powietrza, który nie dodaje znacząco do wagi ani wielkości opakowania produktu, a jednocześnie zapewnia co najmniej 15% dodatkowej ciepłoty, pozostając nieodczuwalnym w dotyku w śpiworze lub ubraniu.

Cechy:

  • Specjalnie pokryty metalicznymi kropkami: Reflectatherm jest specjalnie pokryty metalicznymi kropkami, które pomagają zatrzymać ciepło wewnątrz, tworząc barierę termiczną i zapewniając maksymalną izolację nawet w najzimniejszych warunkach.
  • Doskonały stosunek wagi do ciepła: Jedną z głównych zalet Reflectatherm jest jego doskonały stosunek wagi do ciepła. Dzięki temu, że nie dodaje zbędnego obciążenia, idealnie nadaje się do wypraw turystycznych, gdzie każdy gram ma znaczenie.
  • Pokrycie nie wpływa na przepuszczalność powietrza: Pokrycie metaliczne nie wpływa na przepuszczalność powietrza, co oznacza, że pomimo swojej izolacyjności, materiał nadal zapewnia odpowiednią wentylację, co jest niezwykle ważne dla zachowania komfortu podczas snu lub aktywności na zewnątrz.

MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA WERSJI XL

 Zastosowane w seriach SoftieSpecial Forces

W wybranych seriach: Softie i Special Forces, dostępne są śpiwory w wersji XL, które charakteryzują się dodatkową długością, aż o 30 cm!

Jedną z największych zalet tej nowej opcji jest fakt, że wydłużenie następuje poniżej linii zamka, co oznacza, że standardowe panele poszerzające nadal idealnie pasują. To sprawia, że użytkownicy mogą cieszyć się dodatkową długością śpiwora, jednocześnie zachowując wszystkie zalety, które oferuje standardowa konstrukcja.

Możliwość zamówienia śpiwora w wersji XL otwiera nowe możliwości dla osób o wzroście powyżej 190 cm. Dzięki temu, że firma Snugpak reaguje na potrzeby swoich klientów, każdy może teraz znaleźć idealnie dopasowany produkt do swoich indywidualnych potrzeb.

Na naszej stronie istnieje możliwość porównania najważniejszych cech śpiworów. Wystarczy dodaj je do porównania z poziomu karty towaru, co ułatwia przyjżenie się najważniejszym cechom.

pixel