Darmowa dostawa powyżej 200 zł

Jaki śpiwór na jesień?

2023-09-15
Jaki śpiwór na jesień?

Jesień, to pora roku pełna magii, przepięknych krajobrazów i idealnych warunków na wycieczki i wyprawy. Jednak to również czas, kiedy zmienne temperatury potrafią zaskoczyć nawet doświadczonych miłośników przygód na świeżym powietrzu. W trakcie takich wypraw, niezależnie czy to wędrówka po górach, czy weekendowy biwak, kluczowym elementem wyposażenia jest odpowiedni śpiwór. Dlatego w tym artykule skupimy się na tym, jaki powinien być śpiwór jesienny, analizując kilka modeli od Snugpak.

Materiały zewnętrzne, wypełnienie i inne cechy tych modeli śpiworów Snugpak zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić optymalny komfort i ochronę przed chłodem i wilgocią podczas jesiennej wyprawy. Wybierając śpiwór, warto zwracać uwagę na te parametry, aby mieć pewność, że spędzisz spokojną i komfortową noc podczas swojej przygody na świeżym powietrzu.

1. Softie 9 Hawk 

Pierwszym modelem, który zasługuje na uwagę jest Softie 9 Hawk. Ten śpiwór został zaprojektowany z myślą o komforcie i cieple, co czyni go idealnym wyborem na chłodniejsze noce jesiennie. Oto niektóre z jego cech i parametrów:

Materiał zewnętrzny (Paratex Light): Paratex Light to lekki, ale trwały materiał, który doskonale chroni przed wiatrem i wilgocią. Jest to istotne, zwłaszcza jesienią, gdy mogą wystąpić deszcze lub rosy nocą. Materiał ten jest również oddychający, co pomaga w utrzymaniu komfortowej temperatury w środku śpiwora.

Wypełnienie (Softie Premier): Wypełnienie Softie Premier to syntetyczny materiał izolacyjny, który zapewnia doskonałą izolację cieplną, nawet w wilgotnych warunkach. Jest to kluczowa cecha, ponieważ jesienne noce mogą być chłodniejsze i wilgotniejsze niż inne pory roku. Softie Premier utrzymuje ciepło, nawet jeśli śpiwór stanie się mokry.

Inne cechy:

  • Lekka konstrukcja: Softie 9 Hawk jest łatwy do przenoszenia i pakowania, co jest istotne podczas dłuższych wędrówek.
  • Kompresowalność: Możesz go skompresować do niewielkich rozmiarów, co oszczędza miejsce w plecaku.

2. Tactical 3

Kolejnym modelem do rozważenia jest Tactical 3. Ten śpiwór jest znakomitym wyborem dla osób, które potrzebują czegoś lżejszego, ale wciąż skutecznego. Oto jego główne cechy i parametry:

Materiał zewnętrzny (Paratex Dry): Paratex Dry to materiał, który jest wodoodporny i odporny na wiatr. Jest to idealne rozwiązanie na jesienne wyprawy, gdzie można spodziewać się deszczy i wilgoci.

Wypełnienie (Softie Premier): Tak samo jak w modelu Softie 9 Hawk, wypełnienie Softie Premier zapewnia doskonałą izolację cieplną i skutecznie utrzymuje ciepło, nawet w wilgotnych warunkach.

Inne cechy:

  • Lekka konstrukcja: Tactical 3 jest lekki, co ułatwia przenoszenie.
  • Optymalny stosunek ciepła do wagi: Ten model oferuje znakomitą izolację w stosunkowo lekkiej konstrukcji.

Tactical 3 to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie mobilność i nie chcą dźwigać ciężkiego śpiwora na swojej wyprawie.

3. The Sleeping Bag

Jeśli szukasz śpiwora, który poradzi sobie zarówno z jesiennym chłodem, jak i mroźnymi zimowymi nocami, The Sleeping Bag  może być trafnym wyborem. Oto jego najważniejsze cechy i parametry:

Materiał zewnętrzny (Paratex Steelplate): Paratex Steelplate to wyjątkowo trwały materiał, który jest odporny na przetarcia i rozdarcia. Zapewnia dodatkową ochronę w trudniejszych warunkach jesienno-zimowych.

Wypełnienie (Softie Premier): Softie Premier to nadal idealne wypełnienie, które skutecznie izoluje przed zimnem i wilgocią.

Inne cechy:

  • Trwała i wytrzymała konstrukcja: Ten śpiwór jest przeznaczony do bardziej wymagających warunków i może służyć przez wiele sezonów.
  • Zamek błyskawiczny na całej długości: Ułatwia to wkładanie i wyciąganie, a także regulację wentylacji w środku śpiwora.

Ten śpiwór zapewni nie tylko komfort w chłodniejsze jesienne noce, ale także ochronę w bardziej wymagających warunkach zimowych.

4. Softie Elite 3 

Ostatnim modelem, który chcemy przedstawić, jest Softie Elite 3. To świetna opcja dla tych, którzy potrzebują wszechstronnego śpiwora na jesienne wyprawy. Oto jego kluczowe cechy i parametry:

Materiał zewnętrzny (Paratex Micro): Paratex Micro jest lekki i oddychający, co sprawia, że ten śpiwór jest odpowiedni na jesienne wyprawy, gdzie ochrona przed wilgocią jest kluczowa.

Wypełnienie (Softie Premier): Ponownie, wypełnienie Softie Premier zapewnia doskonałą izolację termiczną, co jest istotne na chłodniejszych nocach.

Inne cechy:

  • Lekka i kompaktowa konstrukcja: Softie Elite 3 jest łatwy do przenoszenia i pakowania.
  • Zamek błyskawiczny na całej długości: Ułatwia to dostęp do śpiwora i regulację temperatury wewnątrz.

Softie Elite 3 to model, który doskonale sprawdzi się w jesiennej przygodzie, niezależnie od tego, czy wybierasz się na wędrówkę czy biwak w lesie.

Podsumowując, wybór odpowiedniego śpiwora na jesienne wyprawy jest kluczowy dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa. Modele od Snugpak, takie jak Softie 9 Hawk, Tactical 3, The Sleeping Bag i Softie Elite 3, oferują różne cechy i parametry, aby sprostać różnym potrzebom i warunkom. Wybierając śpiwór, zawsze pamiętaj o temperaturze komfortu i rodzaju materiałów, które zapewnią ci odpowiednią ochronę. Dzięki tym śpiworom będziesz gotowy na jesienne przygody w każdych warunkach.

pixel