Darmowa dostawa powyżej 200 zł

Jak zaplanować bezpieczną zimową wyprawę?

2024-01-17
Jak zaplanować bezpieczną zimową wyprawę?

 

 

 

Zima to doskonały czas na planowanie ekscytujących wypraw w mroźne rejony. Aby cieszyć się bezpiecznymi i komfortowymi chwilami podczas przygody w ekstremalnych warunkach, warto zainwestować w wysokiej jakości wyposażenie. Przedstawiamy niezawodne produkty, które sprawdzą się doskonale, niezależnie od tego, czy planujesz eskapadę w miejsca o niezwykle niskiej temperaturze czy po prostu spodziewasz się gwałtownego spadku temperatury.

 

1. Dobierz odpowiedni sprzęt

Odkryj niezawodny sprzęt, który zadba o komfort i bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach! 

1. Śpiwór Softie Antarctica (-20°C / -30°C) - Ochrona przed mrozem na najwyższym poziomie

Marząc o wyprawie w najbardziej wymagające warunki, sięgnij po śpiwór Softie Antarctica. Ten najcieplejszy śpiwór Snugpaka zapewnia niezawodne utrzymanie ciepła i suchości, nawet w temperaturach sięgających -30°C. Metalizowana tkanina Reflectatherm oraz wodoodporne włókna Isodry gwarantują skuteczną izolację, a luksusowa warstwa izolacyjna Softie® zapewnia maksymalny komfort.

Opis śpiwora Antarctica

 

2. Śpiwór Softie 15 Discovery (-15°C / -20°C) - Doskonała izolacja na arktycznych szlakach

Zimowy śpiwór Softie 15 Discovery to wybór wielu doświadczonych podróżników. Projektowany z myślą o ekstremalnych warunkach, ten wojskowy śpiwór gwarantuje maksymalne ciepło w temperaturach do -20°C. Konstrukcja bez przeszyć eliminuje ryzyko zimnych miejsc, a izolowana listwa termiczna i regulowany kaptur zapewniają idealne dopasowanie do warunków.

Opis śpiwora Softie 15 Discovery

3. Śpiwór Tactical 4 (-12°C / -17°C) - Innowacyjna technologia dla ochrony przed mrozem

Zimowy śpiwór Tactical 4 to kwintesencja nowoczesnych materiałów i innowacyjnej technologii. Z wodoodporną powłoką zewnętrzną Paratex Steelplate, unikalną podszewką TS1™ i tkaniną Reflectatherm, ten śpiwór utrzyma Cię cieple nawet w ekstremalnych warunkach. Elastyczny kaptur, dwukierunkowy zamek i wzmocnienie stóp to dodatkowe atuty tego niezawodnego sprzętu.

Opis śpiwora Tactical 4

4. Wkładka Polarowa Z Zamkiem Fleece Liner - Dodatkowe ciepło na każdą noc

Gdy temperatura spada, a zimowy wiatr staje się bardziej porywisty, wkładka polarowa Fleece Liner to idealne rozwiązanie. Dodaj ją do swojego śpiwora, by podnieść komfort termiczny zimą. Wykonana z oddychającego materiału, zapewnia dodatkową izolację i przedłuża żywotność śpiwora.

Kolejnym atutem wkładek do śpiworów jest to, że wydłużają żywotność śpiwora, poprzez ograniczenie jego prania. W przypadku zabrudzenia pierzesz tylko wkładkę, a nic cały śpiwór.

Opis wkładki polarowej

5. Namiot dwuosobowy Scorpion - Bezpieczna przystań w trudnych warunkach

Zanim wyruszysz na zimową wyprawę, zadbaj o solidne schronienie. Namiot Scorpion występuje w wersji dwuosobowej i trzyosobowej. Zaprojektowany został do użytku w zimowych warunkach. Dzięki konstrukcji Fly first, szybko go rozstawisz nawet gdy mocno wieje wiatr. Doskonała wentylacja, wodoodporność i przestronny przedsionek sprawiają, że Scorpion to nieoceniona pomoc podczas zimowej przygody.

Pochylony profil namiotu Scorpion 2 po złożeniu jest mały i niewiele waży, co czyni go idealnym wyborem, gdy niezbędna jest lekkość i mały rozmiar po spakowaniu.

Opis namiotu Scorpion 2

6. Tarp Płachta All Weather Shelter G2 Olive - Wielofunkcyjne schronienie dla każdego wędrowcy

Płachta All Weather Shelter to niezastąpione wyposażenie na trudne szlaki. Solidny materiał z podklejonymi szwami zapewnia ochronę przed deszczem, śniegiem i promieniami UV. Prosty w montażu dzięki kształtowi rombu, może być wykorzystany jako schronienie dla małych grup lub nosze ratunkowe. Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do zbudowania niezawodnego schronienia.

Opis płachty All Weather  Shelter

Teraz, gdy masz już solidny zestaw wyposażenia, czas zatroszczyć się o bezpieczeństwo podczas zimowej przygody. Oto kilka praktycznych wskazówek:

2. Sprawdź prognozę pogody

Przed każdą wyprawą sprawdź prognozę pogody. Zima jest porą roku, w której warunki pogodowe mogą się szybko zmieniać. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Jeśli prognozowane są opady śniegu lub deszczu, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu swojego sprzętu i odzieży.

3. Powiedz komuś, gdzie idziesz

Zawsze informuj kogoś, gdzie idziesz i kiedy spodziewasz się wrócić. W przypadku, gdybyś nie wrócił na czas, ta osoba będzie wiedziała, gdzie Cię szukać.

4. Bądź przygotowany na nieoczekiwane

Zima to pora roku, w której mogą zdarzyć się nieoczekiwane sytuacje. Dlatego tak ważne jest, aby być przygotowanym na wszystko. Zabierz ze sobą zapas jedzenia, picia i ciepłych ubrań. Pamiętaj również o naładowanym telefonie komórkowym i apteczce pierwszej pomocy.

Oto kilka konkretnych wskazówek dotyczących tego, co zabrać ze sobą na zimową wyprawę:

  • Jedzenie i picie: Zabierz ze sobą wystarczającą ilość jedzenia i picia, aby wystarczyło Ci na cały czas trwania wyprawy. Jeśli planujesz wybrać się na wyprawę w góry, zabierz ze sobą termos z gorącym napojem.
  • Odzież: Zabierz ze sobą odzież, która pozwoli Ci zachować ciepło i suchość. Pamiętaj, że możesz się spocić, więc zabierz ze sobą dodatkową odzież.
  • Obuwie: Zabierz ze sobą ciepłe i wygodne buty, które są odpowiednie do rodzaju terenu, po którym będziesz się poruszać.
  • Sprzęt: Zabierz ze sobą niezbędny sprzęt, taki jak mapę, kompas, latarkę, czołówkę i nóż.
  • Apteczka pierwszej pomocy: Zabierz ze sobą apteczkę pierwszej pomocy, abyś mógł udzielić sobie lub innym pomocy w razie wypadku.

5. Nie przeceniaj swoich sił

Zima to pora roku, która wymaga więcej wysiłku fizycznego. Dlatego nie przeceniaj swoich sił i nie planuj zbyt długich lub wymagających wypraw. Lepiej wybrać się na krótszą wyprawę i cieszyć się nią, niż zmuszać się do czegoś, co jest ponad Twoje siły.

pixel