Darmowa dostawa od 200,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak rozłożyć norkę Stratosphere?

2023-05-25
Jak rozłożyć norkę Stratosphere?

Jeżeli jesteś już szczęśliwym posiadaczem jednoosobowego namiotu Stratosphere w tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek jak rozłożyć ten namiot. By cieszyć się jego wszystkimi właściwościami istotne jest by został rozłożony prawidłowo.

Zapoznaj się z instrukcją poniżej by cieszyć się Stratospherem w pełni!

1. Rozwiń namiot i wyjmij torbę z drążkami stelaża. Oddziel drążki stelaża, a następnie zepnij ze sobą sekcje każdego z nich, aby utworzyć dwa gotowe stelaże.
W górnej części namiotu znajdują się dwa kanały z kolorowymi tulejami. Włóż luźno każdy stelaż do odpowiedniej tulei.
Następnie włóż koniec każdego stelaża do oczka z odpowiednim kolorowym wypustem na parcianym pasku. Należy lekko napiąć stelaż. Użyj najbardziej zewnętrznych otworów na oczka. Jeśli potrzebne jest większe napięcie stelaża możesz użyć oczek wewnętrznych.
Odpowiednio naprężona czasza namiotu sprawia, że woda nie będzie się gromadziła tylko spłynie z górnej części namiotu. Jednakże zbyt duże naprężenie może uszkodzić namiot osłabiając szwy w punktach naprężeń, dlatego stosuj minimalne naprężenie stelaża.

2. Namiot Stratosphere możesz używać bez śledzi, jednakże dzięki nim uzyskasz lepsze naprężenie. Jeśli możesz to zrobić użyj wszystkich 7 śledzi, aby upewnić się, że materiał jest naciągnięty. Najważniejszy jest śledź umieszony za głową, gdyż zapewnia odpowiednią wentylację. Tkanina przepuszcza wilgoć (parę wodną), ale nie przepuszcza przez nią powietrza. Tak więc otwór wentylacyjny za głową jest niezbędny do przepływu powietrza.

3. Odpowiednie zakotwiczenie namiotu śledziami pomoże zapobiec gromadzeniu się wody. Istnieje możliwość gromadzenia się wody, jeśli namiot nie ma odpowiednio nadanego kształtu.

4. Po pewnym czasie użytkowania (ciągłego rozpakowania i pakowania) może dojść do nieprawidłowego ułożenia klapy na rzepy, wtedy rzepy nie zachodzą na siebie równo. Wówczas przesuń suwak kilka razy w górę i w dół podczas zapinania. Prawidłowo zapięty i wyrównany zamek powinien wyrównać też klapy tak by zachodziły na siebie rzepy. Dobrze zapięta klapa pomaga w skuteczniejszym uszczelnieniu przed podmuchami wiatru.

5. Z uwagi na małą i kompaktowa konstrukcję namiotu możliwe jest pojawienie się naturalnego zjawiska kondensacji. To ile pary wodnej może się pojawić zależy do różnicy temperatur między wnętrzem a zewnętrznym otoczeniem. Im większa różnica tym więcej pary wodnej może się pojawić.

6. Kondensację można zminimalizować poprzez zwiększenie wentylacji schronienia. Gdy pozwalają na to warunki wykorzystaj moskitierę w celu zwiększenia przepływu powietrza i nie zakrywaj jej materiałem. Przy korzystaniu ze schronienia przez kilka kolejnych dni należy przewietrzyć norkę jak i śpiwór (jeśli to możliwe), aby usunąć resztki wilgoci.

7. Przegrzanie to również ważny czynnik, który może powodować gromadzenie się wilgoci dlatego równie ważny jest wybór odpowiedniego śpiwora. Zbyt gruby śpiwór może zmniejszać dostępną przestrzeń w środku norki, tym samym pozostawiając mniej miejsca na parę, która może skraplać się z powrotem do wody.

Teraz już wiesz wszystko o poprawnym rozłożeniu norki Stratosphere. Ciesz się jej zaletami przez długie lata.

Polecane

pixel